TBM-SYSTEMS - Technologia Budowy Mostów SP. Z O. O. SP. K.

Konstrukcje Sprężone i Podwieszone

Nasza firma wykonuje sprężenia oraz podwieszenia z wykorzystaniem aprobowanych systemów Mekano4, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Mekano4

Most
Konstrukcje spezone i podwieszone
Konstrukcje spezone i podwieszone
DCIM100MEDIADJI_0035.JPG

Ostroda 22
Zakopianka 14
Technologia budowy
Ostroda 30.1
Ostroda 22
Ostroda 22
Zakopianka 14

Sprężanie konstrukcji inżynierskich

Oferujemy systemy sprężania, które są przemyślane i sprawdzone w realizacji. Nasze produkty z powodzeniem stosowane na budowach infrastrukturalnych oraz w budownictwie kubaturowym czy też przemysłowym. Szeroki asortyment produktów, posiadających niezbędne aprobaty oraz certyfikaty, pozwala sprostać wszelkim wymaganiom stawianym nowoczesnym konstrukcjom inżynierskim.

Pełna oferta systemów sprężania konstrukcji naszej firmy:

  • Jednocięgnowe systemy sprężania bez przyczepności oraz z przyczepnością,
  • Systemy wewnętrznego lub zewnętrznego sprężania od 4 do 37 cięgien,
  • Prętowe systemy sprężania,
  • Konstrukcje typu flat slab – sprężenie stropów, płyt pomostowych,
  • Systemy do sprężania silosów oraz zbiorników,
  • Projektowanie konstrukcji inżynierskich z wykorzystaniem sprężenia.

Podwieszenia konstrukcji inżynierskich

Postęp w konstrukcjach podwieszonych wynika z potrzeby bardziej ekonomicznego pokonywania większych rozpiętości oraz potrzeby budowania obiektów wyróżniających się w sieciach infrastruktury.

Postęp podąża za rozwojem analizy strukturalnej, który pozwolił pokonać przeszkody obliczeniowe od czasu renesansu typologii mostu linowego w 1955 r.
Most
Konstrukcje spezone i podwieszone
Konstrukcje spezone i podwieszone

Wkład MK4

Od momentu powstania MK4 jest zaangażowany w projektowanie i montaż podwieszeń kablowych do mostów i wszelkiego rodzaju różnorodnych konstrukcji wsporczych. Pracownicy MK4, z ponad 25-letnim doświadczeniem w zakresie podwieszania kabli, wraz z DMK Stay opracowali system podłużnych cięgien DMK, który spełnia najbardziej wymagające wymagania projektowe.

DMK Stay należy do najnowszej generacji podwieszeń kablowych. Opiera się na pakiecie pasm sprężających, które biegną w globalnym kanale polietylenowym. Pasma są zakotwiczone przez system klina w głowicach kotwiących DMK

Współpracujemy z: